Prof. Dr. Ali Akyüz

Prof. Dr. Ali Akyüz’ün Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanlığı döneminde, hastaların, çalışanların ve öğrencilerin memnuniyet ve verimlerine yönelik olarak, kaliteli ve konforlu mekanlar oluşturulmasına özen gösterildi.


tüm hizmetler

Prof. Dr. Ali Akyüz, Radikal Gazetesi’nin ülke genelinde yaptığı bir anket sonucunda Türkiye’nin Genel Cerrahi alanındaki en iyi beş doktorundan biri olduğu belirlendi.
Ali Akyüz hakkında basında çıkan tüm haberleri görmek için lütfen tıklayın.

basında

Prof. Dr. Ali Akyüz’e projeleri, hedeflerine ilişkin mesajlarınızı iletmek ve sorularınızı yöneltmek için mesaj panomuzu kullanabilirsiniz. Akyüz, sorularınız ve değerlendirmelerinizi en geç 24 saat içinde buradan yanıtlayacaktır.

mesaj panosu

Prof. Dr. Ali Akyüz’e projeleri, hedeflerine ilişkin mesajlarınızı iletmek ve sorularınızı yöneltmek için mesaj panomuzu kullanabilirsiniz. Akyüz, sorularınız ve değerlendirmelerinizi en kısa zamanda yanıtlayacaktır.

Mesajlar:


Gönderen:
Şahin Akyüz
Gönderim Tarihi: 24.12.2008
Mesaj: İlkokul, ortaokul, lise hayatım boyunca sürekli örnek gösterildin, bize örnek olmaya çalıştın amca. Çalışmadan kazanımın olmayacağını sürekli anlattın, uygulamalı olarak gösterdin.Yazık ki biz biraz geç anladık. Peşinden sağlam adımlarla yürüyoruz. İyi ki varsın, ne mutlu ki yakınımızda bize bir öndersin. Seçimle kazandığın hakkın elinden alınmaması bu ülkede demokrasinin olduğunu gösterecek. YÖK'ün yapmadığını Cumhurbaşkanlığının yapması dileğiyle. Bizlere yaşattığın gurur için çok çok teşekkürler amca.


Gönderen:
Nagihan Akyüz
Gönderim Tarihi: 24.12.2008
Mesaj: Amcacım bize yaşattığın bu onur için teşekkür ediyor ve senin yeğenin olmaktan gurur duyuyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum.


Gönderen:
Fatma Süleymanoğlu
Gönderim Tarihi: 24.12.2008
Mesaj: Selam Değerli Hocamız, ben öncelikle rektörlük adaylığında 1. çıktığınız için tebrik ediyorum. İnşallah aynı şekilde de Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül'ün de hak ve hakikate uygun bir karar vermesini temenni ediyorum. Yoksa bu işin çok uzayacağını tahmin ediyorum, saygılarımla.


Gönderen:
Faik Fuat Onur
Gönderim Tarihi: 24.12.2008
Mesaj: Sayın Ali Hocam; Genelde tıp alanındaki başarılarınız kamu oyu tarafından bilindiği herkesçe malum. Bu Başarılarınız bizim göğsümüzü kabartmakta... Ama Asıl olan yaşamdaki ALİ AKYÜZ ki; Bir değer, ders alınacak ulu bir çınar, mütevazılığı, liderliği, sevecenliği, toplumdaki duruşu. Saymakla bitiremeyeceğim... Ve örnek aldığım insan... Yolun açık olsun.


Gönderen:
Hakan Akkoç
Gönderim Tarihi: 23.12.2008
Mesaj: Sayın Hocam, kolon kanseri hastası bir annem var.Yaklaşık 7aydır tedavi görüyor.Çevremdeki insanların tavsiyesi üzerine size ulaşmak istedim. Bir çok insan, ulaşman çok zor dediği halde ilk aramamda cebinizden size ulaştım. Kısmetse yarın da görüşeceğim. Bu kadar insan sizin için övgüyle yazmış ki ben de yazmak istedim. Rektörlük seçimini sizin kazanmanız dileğiyle... Saygılar...


Gönderen:
Bayram Ali Kaya
Gönderim Tarihi: 23.12.2008
Mesaj: Sayın AKYÜZ,
İstanbul Üniversitesi, özellikle tıp fakülteleriyle, ülkemize ve insanımıza hizmet veren bir bilim yuvası olduğu için, benim sorum, tıp bilimiyle ilgili, hastaların bilinçlendirilmesi üzerine olacak. 10 yıl boyunca ülser hastalığı çeken, her gün bir hap içerek ağrılarını durduran biri olarak, gazetede, ülserin artık tedavi edilebilir bir hastalık olduğunu okudum ve tarafınızca kurulan, endoskopi ünitesine başvurdum. Yazdığınız ilaçları kullandım ve 1997 senesinde bu hastalıktan kurtuldum. Ancak hala çevremde, bu hastalıktan şikayeti olan ve tedavi olunabileceğini bilmeyen insanlar görüyorum. Bu ve buna benzer hastalıklar için, tıpta olan yeni gelişmelerin ve tedavilerin halkımızca bilinmesi için, acaba daha etkin yöntemler kulanılamaz mı?
Bayram Ali KAYA
TÜRKİYE DENİZCİLİK iŞLETMELERİ A.Ş.
Mimar

Prof. Dr. Ali Akyüz'den YANIT var:

Sayın Kaya,
Bu amaçla biz de tıp ve tıpta uzmanlık eğitiminin kalitesini yükselterek soruna temelinden eğilme düşüncesindeyiz. Tüm çalışmalarımız bu konu üzerinde yoğunlaştırılmış durumdadır. Üniversitemiz mezunlarını ne kadar donanımlı yetiştirirsek halka o kadar üst düzey hizmet vereceklerine inanıyoruz. Saygılarımla.


Prof. Dr. Ali Akyüz


Gönderen:
Mete Şahan
Gönderim Tarihi: 23.12.2008
Mesaj: Sayın Ali AKYÜZ, Bu ülke ve insanlık için yaptıklarınız hiç bir zaman unutulmamalıdır. Başarılarınızın, gölgelenmeden, devamını dilerim. ŞAHAN Ailesi


Gönderen:
Fikret Cengiz
Gönderim Tarihi: 22.12.2008
Mesaj: Kemal Alemdaroğlu ile çekilmiş olduğunuz fotoğrafları neden kaldırdınız? Cumhurbaşkanı sizi atasın diye mi? Ben Cumhurbaşkanı olsam, sizi atamam.

Prof. Dr. Ali Akyüz'den YANIT var:

Sayın Cengiz,

Eğer dikkatle bakmış olsaydınız, vermiş olduğum hizmetlerle ilgili olanlar dışındaki tüm fotoğrafları kaldırmış olduğumu ve bunu daha web sitesinin ilk günlerinde yapmış olduğumu fark ederdiniz. Rektör adaylığı ile ilgili web sitesinde kişisel fotoğrafların bulunmasını mantıklı bulmadığım için bu değişikliği yaptım. Yorumlarınıza, her ne kadar gerçek dışı da olsalar, saygım var.


Prof. Dr. Ali Akyüz

Gönderen: İskender Aşçı
Gönderim Tarihi: 22.12.2008
Mesaj: Sevgili Hocam, biz Yılmaz ailesi olarak her zaman başarılarınızla gurur duyuyor ve sizi gönülden destekliyoruz. Saygılarımla... ( Tayfur YILMAZ ve Ailesi )


Gönderen:
Ebru Burçak
Gönderim Tarihi: 22.12.2008
Mesaj: YÖK'ün tavrı, Trabzon ve Trabzonlulara karşı belli zihniyetin mücadelesinin devamı değil mi sizce de? Bu yanlıştan dönüleceğini umuyor, şimdiye kadar tüm alanlarda gösterdiğiniz onurlu ve başı dik mücadelenizin devamını diliyorum. Saygılarımla...


Gönderen:
Cenk Ersavaş
Gönderim Tarihi: 21.12.2008
Mesaj: Sayın Hocam, daha biz 13 yaşında ortaokulda öğrenci iken kurduğunuz Cerrahi Endoskopi ünitesinden yetişen bir Genel Cerrahi uzmanı olarak Tokat'ta bir çok insana dolaylı olarak çok faydanız dokundu. Bir çok insanın erken kanser tanısına ve cerrahi şifaya kavuşmasına yardımcı olmuş oldunuz. İyi ki varsınız.


Gönderen:
Mustafa Kemal Akyüz Ahmetefendioğlu
Gönderim Tarihi: 21.12.2008
Mesaj: Değerli büyüğümüz, bu yarıştan galip çıkacağınızdan zaten emindik. İnşallah demokrasinin gereğini de Cumhurbaşkanı yapacaktır. Şimdiden hayırlı olsun. Hollanda'dan sevgi ve saygılar.


Gönderen:
Lütfü Akyüz
Gönderim Tarihi: 21.12.2008
Mesaj: Sevgili Amca, Başarılarınız hepimiz için birer övünç kaynağı. Sizin, bu görevin de üstesinden geleceğinizden, sizi tanıyan herkesin zerre kadar şüphesi olduğunu zannetmiyorum. İstanbul Üniversitesi'nin sizin sayenizde daha da gelişeceğini biliyorum. Üniversitedeki misyonunuzu tamamladıktan sonraki yeni görev yeriniz bence Millet Meclisi'dir. Allah yolunuzu açık etsin.


Gönderen:
Akyüz Başaran
Gönderim Tarihi: 20.12.2008
Mesaj: Sevgili Amcam, sizin bu başarınızla gurur ve onur duyuyoruz. Sizin bu görevi en iyi şekilde yerine getireceğinize inanıyoruz. Başarılarınızın devamını diliyoruz.Her zaman emrindeyiz. Allah Yolunuzu açık etsin...
25.Mekanize Tugay Komutanlığı Topçu Taburu GÖLE\ARDAHAN


Gönderen:
Pınar Yağız
Gönderim Tarihi: 20.12.2008
Mesaj: Değerli Hocam; Babam, nisan ayında Göztepe'de Non Hodking Lenfoma teshişiyle ameliyat oldu ve kemoterapi için Çapa Tıp Fakültesi Onkoloji birimine başvurduk. Oradaki doktorlarımız ve hemşirelerimizin sayesinde kanserden kurtulduk fakat babamda bulunan kusma şikayetleri devam etti. Doktorumuz gerekli tetkikleri yapıp midesinde daralma olduğunu, bunun için ameliyat olması gerektiğini söyledi ve bizi sizin de görevli olduğunuz Cerrahi B servisindeki doktorlara sevk etti. Biz çarşamba günü yatış işlemimizi yaptık perşembe endoskopimiz çekildi. Bugün sabah doktorlarımız hiç bir şeyi olmadığını, iyi olduğunu ameliyata gerek olmadığını söylediler. Biz yatış işlemimizi yapana kadar bir çok doktorla görüştük, onkoloji-dahiliye doktorlarına raporlarımızı gösterdik; herkes ameliyat olmamız gerektiğini söylerken sizin yetiştirdiğiniz bu doktorların hastamızın hiç bir şeyi yokmuş gibi davranmasını yerinde bir davranış olarak buluyor musunuz? İnsanların şifa bulmak için uğraşmaları neden sonuçsuz kalıyor. Biz kanseri yendik ama galiba doktorlarınızın bürokrasisini yenemeyeceğiz. Umarım rektörlük seçimleriniz hayırlı olur. Saygılarımla.

Prof. Dr. Ali Akyüz'den YANIT var:

Hastalarımızın değerlendirme ve tedavileri uluslararası standartlarda gerçekleştirilmektedir. Hiçbir cerrahi ekip, gerekmeyen bir ameliyatı yapmaz. Ben ve ekibim hastanıza her zaman en iyi yöntemi seçmek için geceli gündüzlü çalışıyoruz. Tabii ki bizim de kusurlarımız olabilir. Tıpta tek bir doğru olmadığını ve birçok farklı yaklaşımın doğru sonuca götürebileceği de başka bir gerçektir. Biz kendi bilgi ve deneyimlerimiz doğrultusunda gereken takip ve tedaviyi planlar, size anlatırız. Ancak tatmin olmamanız durumunda, hastanızı tabii ki kendi tercihleriniz doğrultusunda istediğiniz ekibe emanet edebilirsiniz. Geçmiş olsun dileklerimle saygılar sunarım.


Prof. Dr. Ali Akyüz


Gönderen:
Nazım Asan
Gönderim Tarihi: 20.12.2008
Mesaj: Ülkemizin en büyük ve seçkin bir üniversitesinin rektörlüğüne atanmanız TÜRKİYE VE GENÇLİĞİMİZ İÇİN çok büyük bir kazanç olacaktır. Başarılar dilerim.


Gönderen:
Osman Ramoğlu
Gönderim Tarihi: 19.12.2008
Mesaj: Çok mutluyum. İlk önce bunu söylemeliyim. Erzurum'da ziraat mühendisliği okuyorum. Rektör olsanız da olmasanız da siz gönüllerin ve akademisyenlerin rektörü oldunuz. Bu bile beni çok mutlu etti. Saygılarımla.


Gönderen:
Bekir Ramoğlu
Gönderim Tarihi: 19.12.2008
Mesaj: Hepimize hayırlı olsun. Beni hayatta mutlu eden ender olaylardan bir tanesi bu. İnşallah seçim gibi Cumhurbaşkanlığı'ndan da Ali amcamız galip çıkar. En derin saygı ve sevgilerimle.


Gönderen:
Salih Ramoğlu
Gönderim Tarihi: 19.12.2008
Mesaj: Tebrikler Ali Amca. Hepimize hayırlı olsun tekrar. Seçimle bilim ve birikim konuştu ve birinci oldunuz. Bundan sonraki süreç tamamen siyasi. Seçimden sonra en çok etkilendiğim olaysa İ.Ü. rektörlük seçiminin hemen ertesi günü 17 Aralık'ta tebrik için gittiğimiz Çapa Tıp Fakültesi'nde sizin sabahtan 15:30'a kadar ameliyatta olmanızdı. İnşallah bu hizmet sevdanız rektör olarak devam eder. En derin saygı ve sevgilerimle.


Gönderen:
Hülya Yağcı
Gönderim Tarihi: 19.12.2008
Mesaj: Sayın Hocam; Rektörlük seçimlerini büyük bir heyecan ve istekle takip ettik. Ailece sonuçtan çok memnun olduk. Hastalarınızdan Hüseyin-Şafak Yağcı'nın kızı olup, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi öğrencisiyim. Sizin gibi bir büyüğümüzü rektör olarak görmek bizi çok onurlandıracaktır. Sizi şimdiden tebrik eder, saygı ve selamlarımı sunarım.


Gönderen:
Akın Yerebakan
Gönderim Tarihi: 18.12.2008
Mesaj: Değerli Hocam, Sizin bu başarınızla gurur ve onur duyuyoruz. Sizin bu görevi en iyi şekilde yerine getireceğinize inanıyoruz. Başarılarınızın devamını diliyoruz. Allah Yolunuzu açık etsin...YEREKABAN AİLESİ


Gönderen:
Osman Yazıcı
Gönderim Tarihi: 18.12.2008
Mesaj: Rektörlük seçimlerindeki başarılarınızdan mutluluk duydum. Hemşerim olarak gurur duyuyorum. Başarıların daim olması dileklerimle.


Gönderen:
Selma Alioğlu
Gönderim Tarihi: 18.12.2008
Mesaj: Değerli Hocam; Ben de İ.Ü mezunu ve sizin tıbbi anlamda yardımlarınızdan faydalanmış biri olarak, adaylığınızı heyecanla takip ederken seçim sonucunda en yüksek oyu aldığınızı büyük bir sevinç ve memnuniyet içerisinde öğrendim. Ne mutlu bize ki sizin gibi saygıdeğer bir bilim adamını Türkiye'nin en köklü eğitim kurumunu, dünya standartlarının üzerine çıkaracak biri olarak rektör adaylığına birinci olarak seçmişler... Sonucun YÖK ve Cumhurbaşkanlığı tarafından demokratik bir şekilde değerlendireceğini ümit ederim. Umarım bu seçim sonucu hepimize hayırlı olur... Sizi şimdiden tebrik eder saygı ve sevgilerimi sunarım.


Gönderen:
Reis Hacıömeroğlu
Gönderim Tarihi: 18.12.2008
Mesaj: Değerli Hocam, Örnek İnsan, Saygıdeğer Ağabeyim, Sizi o makamda görmek hepimizi gururlandıracaktır. O makamı yıllar öncesinden hak ettiğinize inanıyorum. Ayrıca sizi oylarıyla destekleyen Tıp camiasını da gönülden kutluyorum. Başarılarınızın aynı kararlılıkla devam edeceğine yürekten inanıyor; sevgili hemşerimi, ağabeyimi şimdiden tebrik ediyorum.


Gönderen:
Seher-Abdullah Akyüz
Gönderim Tarihi: 17.12.2008
Mesaj: Beklenen bir sonuçtu. Ali Hoca çok sevindik. Ailece seninle gurur duyuyoruz. İnşallah Cumhurbaşkanı tarafından atanırsın ve bundan daha çok memnun oluruz.


Gönderen:
Fahri Ramoğlu
Gönderim Tarihi: 17.12.2008
Mesaj: Sayın Ali Amcamız, sizi buralarda görmek bizim için büyük bir onurdur. Allah yardımcınız olsun. Siz buralara layıksınız. Saygılarımla.


Gönderen:
Dilek Yeşilyurt
Gönderim Tarihi: 17.12.2008
Mesaj: Değerli Hocam, Ben de İ.Ü İşletme Fakültesi mezunu olarak bu yarışı sizin kazanmanızı temenni ediyor, bu yolda size başarılar diliyorum. Saygılarımla.


Gönderen:
Hasan İhtiyar
Gönderim Tarihi: 17.12.2008
Mesaj: Sayın Hocam, Sizinle Genel Cerrahi Başkanlığı odanızda sizin Of KYD ve Of KY Vakfı hakkında görüşmüştük, sizin misyonunuzun Of'a ve Trabzon'a hizmetle sınırlı kalmayacağını ve bu misyonunuzu daha ileriye üniversite ve ülkemize nasıl faydalı olabileceğinizi konuşmuştuk. İşte gün bugün sizin değerinizi İ.Ü. biliyordu ve bunu kanıtladı. Şimdi sıra Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül'de seçimi kazanmış bir aday var ve demokrasiye inanıyorlarsa gereğini yerine getirmeleri gerekiyor. Hocam, siz bu ülkeye lazımsınız Allah (c.c) size uzun ömürler versin ve sizi başka platformlarda da görmek isteriz.Tabii ki rektörlük görevinden sonra sizin gibi değerli insanlar bu ülkeye lazım. Saygılar sunuyorum ellerinizden öpüp, yeni görevinizde başarılar diliyorum.


Gönderen:
Ömer Sürmen
Gönderim Tarihi: 17.12.2008
Mesaj: Saygıdeğer Hocam, Başarınız bizi gururlandırdı, dürüst ve adil kimliğinizi üniversite yönetiminde de göstereceğinizden kesinlikle eminiz. Saygılarımla.


Gönderen:
Muzaffer Yaşar
Gönderim Tarihi: 17.12.2008
Mesaj: Sayın Prof. Dr. Ali Akyüz Hocam; Rektörlük seçiminde gösterdiğiniz başarıyı kutlar, ülkemiz ve üniversitemiz için hayırlı olmasını dileriz.
Prof. Dr. Muzaffer Yaşar
İ.Ü. Mühendislik Fakültesi
Kimya Mühendisliği Bölümü
Öğr. Grv. Dr. Hande Yaşar
İ.Ü. T.B.M.Y.O
Lastik Plastik Programı


Gönderen:
Cemil İbiş
Gönderim Tarihi: 17.12.2008
Mesaj: Sayın Prof. Dr. Ali Akyüz: Başarınızı kutlar devamını dileriz.
Prof. Dr. Cemil İbiş


Gönderen:
Ercan Karataş
Gönderim Tarihi: 17.12.2008
Mesaj: Liderlik ve idarecilik farklı birer vasıftır. Mevcut akademik kadrolar içerisinde bu görevi en fazla layıkıyla yerine getirebilecek yeterlilikte olduğunuz herkesçe bilinmektedir, hiç şüphem yok. Seçimlerden en fazla oy almış olduğunuzu öğrenmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Umut ederim ki Sayın Cumhurbaşkanımız da sizi onaylar ve İstanbul Üniversitesi'ne en az bir dönem güzel yönetim sunarsınız. Saygılarımla.


Gönderen:
avamhaber.com
Gönderim Tarihi: 17.12.2008
Mesaj: Bir hemşehriniz olarak sizlerle gurur duyuyoruz. İ.Ü'ye bir Karadeniz fırtınası gerekliydi. Oldu inşallah.


Gönderen:
Ayhan Er
Gönderim Tarihi: 17.12.2008
Mesaj: Ali Bey, rektörlük seçimi yarışında başarılar.


Gönderen:
Sevim Albayrak
Gönderim Tarihi: 17.12.2008
Mesaj: Hocam çok sevindim. Hayırlı uğurlu olsun şimdiden. Başarıların devamını bekliyoruz, sonuç çok onur verici. Saygılarımla.


Gönderen:
Vahap Yıldıran
Gönderim Tarihi: 17.12.2008
Mesaj: İşte yine yanılmayan tablo karşımızda. İ.Ü bünyesindeki herkes en doğru olanı yapıp sizi destekledi. Doğru olan da buydu zaten. Bu kadar azim ve fedakarlıkla çalışan birine böyle bir ödül az olsa gerek. Geçmişteki başarıları gelecek kuşaklara örnek olarak aktaracak kişi olarak görevinizde başarılar dilerim. Geçmişteki gibi geleceğe de başarılarla imza atmanız dileklerimle, tebrik ederim. Vahap Yıldıran, Fatsa


Gönderen:
Nazım Esmer
Gönderim Tarihi: 17.12.2008
Mesaj: En içten duygularla sizleri kutlar; sizi sevenlere, size güvenenlere yaşattığınız güzel duygular için teşekkür eder, başarılarınızın devamını dilerim. saygılarımla...


Gönderen:
Didem Özdemir
Gönderim Tarihi: 17.12.2008
Mesaj: Sayın hocam; İstanbul Üniversitesi de kararını sizden yana verdi. Dilerim Cumhurbaşkanımız da bizden yana olur da sizi başımızda görürüz. Tekrardan tebrikler...


Gönderen:
Yusuf Yıldırım
Gönderim Tarihi: 17.12.2008
Mesaj: Değerli hocamızın rektörlük seçiminden birinci olarak çıkmasının sevinci ve heyecanı içindeyiz.YÖK ve Sayın Cumhurbaşkanımız'ın da ortaya konulan bu iradeye uygun tercih yapacağına eminiz... İstanbul Üniversitesi'ne, bilim dünyasına ve Türkiye'ye hayırlı olsun... Kaliteli bilim kaliteli insanlarla olur... İnşallah hocamızı hakkettiği yerde çok yakında göreceğiz... Beyoğlu Göz Eğ Araşt Hastanesi, Dr. Yusuf Yıldırım


Gönderen:
Özgün Özyüksel
Gönderim Tarihi: 17.12.2008
Mesaj: Başarınızı kutluyor, tıp alanındaki üstün başarı ve hizmetlerinizi, atanacağınızı umduğum rektörlük makamındaki icraatlarınızla taçlandıracağınızı umut ediyorum. Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2. Sınıf


Gönderen:
Önder Yalçın
Gönderim Tarihi: 17.12.2008
Mesaj: Değerli Hocam, Seçimlerde ilk sırayı almanızdan dolayı tebrik ederim.Umarım kısa zamanda göreve başlar, hayırlı işlere vesile olursunuz. Benim üniversite camianızla bir alakam olmamama rağmen bir vatandaş olarak başarılı olmanızı temenni ediyorum.


Gönderen:
Gülay-Hürriyet-Nurcan-Sema-Belgin-Yaşar AKYÜZ
Gönderim Tarihi: 17.12.2008
Mesaj: Saygı Değer Büyüğümüz, Çok Değerli Amcamız; Hayatta hiç bir şeyin rastlantı olmadığını ve hayatta başarının; akıl, bilim, tecrübe, düzenli çalışma ve bitmek bilmeyen bir enerji ile gerçekleştiğini sizin sayenizde öğrendik. Bizler şanslı insanlar olduğumuzu düşünüyoruz. Sizin gibi örnek alacak ve yaptıkları ile onur duyacak bir büyüğümüz olduğu için. Aslında sadece şanslı olan bizler de değiliz. Sizi tanıyan ve sizinle hiç bir akrabalık bağı olmayan insanların sizin için söyledikleri cümlelerler sizi yeterince tanımlıyor. Babamızın bize söylediği gibi; çok Ali'ler var, çok doktorlar var ama yeri dolmayacak bir tane Dr. Ali Akyüz var. Babamız çok hasta biliyorsunuz ve biraz evvel hastaneden babamızın yanından ağlayarak ayrıldık. Bu gece üzüntü ile sevinci bir arada yaşıyoruz. Rektörlük seçiminde hak ettiğiniz sonucu aldınız. Bizleri bir kere daha onurlandırdınız. Bilim ve insanlık adına yapmış olduğunuz sayısız hizmetlerden dolayı sonsuz teşekkürler ediyoruz. Allah size sağlıklı uzun ömürler versin. Dualarımız hep sizinle yolunuz açık olsun.


Gönderen:
İbrahim Terzi
Gönderim Tarihi: 17.12.2008
Mesaj: Sayın Hocam, rektörlük seçimini en yüksek oyu alarak kazandınız, bizlere bir umut ışığı oldunuz. Sayın Cumhurbaşkanımız'ın da bu ışığı görüp sizi rektör olarak atayacağına inanıyorum. Sizin rektörlüğünüzle İstanbul Üniversitesi İstanbulumuz'un gururu olacaktır. Sizi yürekten tebrik eder, bu zorlu ve onurlu görevinizde başarılar dilerim. Saygılarımla.


Gönderen:
Özgür Yılmaz
Gönderim Tarihi: 16.12.2008
Mesaj: Değerli Hocam, umarım rektörlük yarışında ipi siz göğüslersiniz. Rektör olmanız halinde sizden isteğimiz, diğer rektörlerden farklılığınızı yaratacak şekilde ütopyalarımızda canlandırdığımız, özgürlükçü, demokratik ve kardeşçesine bir üniversite ortamına sahip olmamızı sağlamaktır. Başarılar...


Gönderen:
Türker Çolak
Gönderim Tarihi: 16.12.2008
Mesaj: Sayın rektör adayımız, değerli hocamız... Ben üniversitenizin konservatuar öğrencisiyim... Eğer rektör atanırsanız sizden beklentim okulumuzun bina belirsizliğini çözmeniz... Tebrik eder, başarılarınızın devamını dilerim...


Gönderen:
Serkan Kaya
Gönderim Tarihi: 16.12.2008
Mesaj: Sayın Hocam,
Seçim sonuçlarını heyecanla takip ederken en yüksek oyu aldığınızı büyük bir memnuniyet içerisinde öğrendim. Ne mutlu bize ki saygıdeğer hocalarımız sizi biz öğrencilerinize rektör olarak seçmişler... Sonuç ÖSYM ve Cumhurbaşkanlığı'na kaldı... Umarım bu seçim sonucu hepimize hayırlı olur... Sizi şimdiden tebrik eder saygılarımı sunarım...
Dr. Serkan KAYA
İÜ İTF Göğüs Cerrahisi AD


Gönderen:
Betül Öztürk
Gönderim Tarihi: 16.12.2008
Mesaj: Değerli Hocam, seçimleri takip ettim ve birinciliğiniz beni çok onurlandırdı. Dilerim, hak ettiğiniz unvan ve makam size sunulur, o kadar mutluyum ki cümle kurmakta zorlanıyorum. Ne olur hakkınızı savunun. Saygılarımla...


Gönderen:
Metehan Gülünay
Gönderim Tarihi: 16.12.2008
Mesaj: Hocam, tebrik ederim, rektor adaylığını kazanmışsınız.


Gönderen:
İbrahim Hakkı Karatosun
Gönderim Tarihi: 16.12.2008
Mesaj: Değerli Hocam, Seçimi kazandığınızı internet aracılığıyla duydum. Hayırlı olsun der, inşaallah hayırlısıyla atanırsınız diyerek temennimi de eklemek isterim. Sayın Cumhurbaşkanımızın takdiridir. Umarım siz rektör olunca çoğu üniversitelerimizde gördüğümüz ayrımcı uygulamaları inşallah devletimizin en köklü üniversitesinde görmeyiz diye ümit ediyorum. Bir hemşehriniz olarak sevindiğimi ifade etmeliyim hocam. İyi çalışmalarınızın olmasını ve başarılarınızı temenni ederim. Selamlar


Gönderen:
Nilgün Asdemir
Gönderim Tarihi: 16.12.2008
Mesaj: Sayın Ali Bey, eşimle seçimleri heyecan ve dualarımızla izledik.Eşim, yani 28 Şubat'ta başarılı ameliyatınızla yaşama dönen A. Ali Asdemir. Uzun tedavi dönemi süresince sizin başarılı hekimliğinizin yanı sıra idari ve insani yönünüzü de tanıma olanağımız oldu. Layık olduğunuz başarıyı yakaladınız. KUTLUYORUZ


Gönderen:
Esra Alçep
Gönderim Tarihi: 16.12.2008
Mesaj: Tebrikler Hocam. Üniversite hak ettiği yere gelecek sizinle. Emeğinize sağlık. Yolunuz açık olsun. Selam ve saygılar.
Cafer Zorkun
TIMI Study Group
Brigham & Women's Hospital
Harvard Medical School
350 Longwood Ave,
Boston MA 02115, USA


Gönderen:
Celal Parlak
Gönderim Tarihi: 16.12.2008
Mesaj: Başarınızı tebrik eder, gözlerinden öperim. Selam...


Gönderen:
Abdullah Bal
Gönderim Tarihi: 16.12.2008
Mesaj: Sevgili hocam, ben organ (böbrek) nakilli bir hastayım. Daha doğrusu buna da hastayım denemez tabii, rektörlük seçimlerinde sizlere başarılar diliyorum, umarım hakkettiğiniz bir konuma ulaşırsınız ki benim gönlüm tabi ki sizlerden yana, hatta internette gazeteleri dolaşırken şöyle bir manşet yazıyordu;"en yüksen oy alan rektör adayı" diye bir manşet atılmıştı ister inanın ister inanmayın içimden ne geçti biliyor musunuz, evet doğru bildiniz sizin isminizi anmıştım, manşetin detayına baktım isminizi gördüm, umarım rektör olursunuz.Bu arada ben hastanenizde organ nakli oldum sevgili hocam Prof.Dr.İsmet NANE operasyonu gerçekleştirdi, ağabeyim sağ olsun kendileri bana böbreğini bağışladı, durumlar çok iyi, düzenli olarak takip ediliyorum lakin bir tek sorunum var o da işsizim, çalışmıyorum çalışmak istiyorum sigortam yok o da rahmetli babamın sigortasından faydalanıyorum, bütün ilaç giderlerimi tedavi giderlerimi DEVLET karşılıyor hatta maaşını bile alıyorum ;ama bu bana ağır geliyor Devlet'e yük oluyorum, halbuki ben yükü omuzlarıma almak istiyorum, yük olmak değil, yük almak istiyorum, kendi ayaklarımın üzerinde durmak, dimdik durmak istiyorum, ama hayırlısı diyorum.Bir sorunum daha var, Hastanemizin hijyenine yeterince önem verilmiyor.Sizden rica ediyorum rektör seçilmeniz halinde lütfen ilk işiniz temizlik olsun, hastanemiz tertemiz, pırıl pırıl olsun, SAYGILARIMLA ARZ EDERİM


Gönderen:
Savaş Karabulut
Gönderim Tarihi: 16.12.2008
Mesaj: Sayın Hocam, Rektörlük seçim sonuçlarından en yüksek oy alan adayın siz olduğunuzu internette yayınlanan haberi okuyarak şimdi öğrendim. İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde Araştırma Görevlisiyim. Bugün biz asistanları ilgilendiren en büyük problem malumunuzdur ki; "GELECEĞİMİZİ GÖREMEMEMİZDİR". YÖK'ün isminizi ilk üç içinde Cumhurbaşkanı'na ilettiği ve Cumhurbaşkanı'nın da en yüksek oy alan adayı atadığı düşünüldüğünde; Sadece İstanbul Üniversite'sindeki değil, Ülkemizin gelecekteki akademik yapısına büyük sekte vuran 31.07.2008 Tarihli 2547 sayılı kanuna göre 50-d maddeli araştırma görevlisi atamaları hakkında ne yapmayı planlıyorsunuz? Ayrıca bir süre önce bölümlere gelen bir yazıda 50-d maddesinden 33 kadrosuna geçişler için asistanları mevcut listesi istenmiş ve geçiş yapılacağı söylenmiştir. Tabii bu noktada fakülte -enstitü kadroları ayrımı da yapılarak, sadece fakülte kadrosunda bulunan asistan arkadaşlar için bu hak tanınmıştı. Fakat daha sonra duyumunu aldığımız üzere, fakülte kadrolarından geçişlerinde iptal edildiğini öğrendik. Fakülte-enstitü ayrımı yapılmaksızın, Araştırma görevlisi kadrolarının 33'e geçirilmesini mümkün kılacak kurumun ise Üniversite Rektörlük ve Senato yetkisinde olduğu üzere. Ne yapılmasını düşünüyorsunuz? Saygılarımla.

Prof. Dr. Ali Akyüz'den YANIT var:

Üniversitemizde çalışan, üreten herkes hakkını alacaktır. Temel prensiplerimizden birisi, hiçbir mensubumuzun geleceğinden endişe duymamasının sağlanmasıdır. Bu doğrultuda ve yasaların elverdiği oranda tüm ihtiyaçlara en kısa sürede yanıt verilecektir. Saygılarımla.


Prof. Dr. Ali Akyüz


Gönderen: Didem Erşan
Gönderim Tarihi: 15.12.2008
Mesaj: Değerli Hocam, Rahatsızlığım nedeniyle yaşadığım o kötü günlerde, sizinle tanışmak hayatımın en büyük dönüm noktası olmuştur. Sayenizde bugün eski sağlığıma kavuşmuş durumdayım. O kötü günlerde bana ve aileme gösterdiğiniz yakınlığınız, sevginiz ve ilginiz için sonsuz teşekkürler...
Bugün annemin rahatsızlığı nedeniyle Sn. Prof.Dr. Muzaffer Bayhan ile görüştük. Kendisiyle görüştüğümüzde yine sizden söz etmeden yapamadık. Hep birlikte sizin değerinizden söz ettik.
Hocam dualarımız her zaman sizinle... Her görevi başarıyla yerine getirebileceğinize inanıyor ve bu yarışta size başarılar diliyoruz. Ben de bir İstanbul Üniversitesi mezunu olarak sizi tüm kalbimle destekliyorum. Saygılarımla Hocam...


Gönderen: Kenan-Ayşegül-Öyküm Öner
Gönderim Tarihi: 15.12.2008
Mesaj: Rektörlük seçiminde başarılar diliyoruz, bütün dualarımız sizinle...


Gönderen: Atila Altuntaş
Gönderim Tarihi: 15.12.2008
Mesaj: Sayın Hocam, 2000 yılında öğrenciniz olarak sizinle çalışma mutluluğuna eriştim. İnşallah bu seçimlerde hak ettiğiniz yerde iyi bir sonuç alırsınız. Sizin gibi ayrım yapmayan değerli hocalarımızın hep iyi yerlerde olması dileğiyle, saygılarımla...


Gönderen:
Sakine Küçükakyüz
Gönderim Tarihi: 14.12.2008
Mesaj: Değerli Hocam,
Sizin de belirttiğiniz gibi önemli olan vaatler değildir, "ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz" sözü çok güzel bir örnektir. İnşallah siz değerli büyüğümüzü layık olduğunuz yerde göreceğimize inanıyorum. Benim sorum da bir öğrenci niteliğinde olacak. Malumunuzdur ki bazı kimseler tarafından biz öğrencilerin arasında bir ayrımcılık yaratılmak isteniyor. Bu ayrımcılığı en aza indirgemek ya da tamamen ortadan kaldırmak için bir planınız var mı? Teşekkür ediyorum, saygılarımı sunuyorum.

Prof. Dr. Ali Akyüz'den YANIT var:

Sayın Küçükakyüz,

Öğrenciler arasında ayrımcılık diye birşeyi kabul etmek mümkün değildir. Hedefimiz ortaktır. Ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacak özgür düşünceli, donanımlı ve rekabetçi bireyin yetiştirilmesidir. Bu yolda öğrenci ayırmak diye birşey söz konusu bile olamaz.Prof. Dr. Ali Akyüz

Gönderen: Belma Nuran Akyüz
Gönderim Tarihi: 14.12.2008
Mesaj: Sevgili Ali abi,
Seçim heyecanlarını ve keyfini yıllardır yaşayan ve tadan bir kardeşiniz olarak, girdiğiniz zorlu mücadelede başarılar diler, benim ve ailemin her bireyinin dualarının sizinle olduğunu bilmenizi isterim.Gönderen: Faruk Şişoğlu
Gönderim Tarihi: 14.12.2008
Mesaj: SAYIN PROF. DR. ALİ AKYÜZ ile çapa tıp fakültesinde amcam Ali Rıza ŞİŞOĞLU' nun rahatsızlığı sebebiyle tanışma fırsatı buldum. İyiki de bulmuşum; gerçekten çok iyi bir insan, hemşehri canlısı bir insan, ona bu zorlu maratonda başarılar dilerim. Onun Rektörlüğü gerçekten hakettiğini düşünüyorum. Başarılar.Gönderen: Sinan Çoban
Gönderim Tarihi: 14.12.2008
Mesaj: Değerli hocam,
Bu kutsal mesleğin fevkalede uygulayıcısı olarak sizi tanıdığım için çok onurlu ve gururluyum. Sizi rektör adayı değil rektör olarak görmek istiyoruz .T.C'nin bu seçkin ihvan yuvasında eğitim meşalesini şahsınızın daha yukarılara taşıyacağı kanısındayım. Allah Türkiye ve sizin için de hayırlısını versin.Gönderen: Yılmaz Süleymanoğlu
Gönderim Tarihi: 13.12.2008
Mesaj: Sayın doktorum, Hemşerim olarak yükselmenizden gurur duyuyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum. Saygılarımla.
Gönderen: Selma Akyüz Günkaya
Gönderim Tarihi: 12.12.2008
Mesaj: Merhaba sevgili Ali Ağabey, Talip olduğunuz ''kutsal görev '' adaylığını öğrendikten sonra klavyeyi elime almak şart oldu.Elbette ki düzgün yapılan her meslek yücedir ve değerlidir.Fakat iki meslek vardır ki bunların kutsiyeti ve ulviyeti tartışılmayacak derecede yüksektir, bunlardan biri öğretmenliktir; ulu önderimiz Atatürk'ün de belirttiği gibi yeni nesilleri yetiştiren, donatan, birey yapan bir meslektir öğretmenlik... Hz.Ali'nin de dediği gibi uğruna köle olunacak hizmetler veren meslek erbablarıdır öğretmenlerimiz... İkincisi ise hekimliktir... İnsan hayatını kurtaran, sağlığına kavuşturan, gerektiğinde hayat veren, acılar dindiren meslek sahipleridir doktorlarımız... Sözün özü sevgili Ali Ağabey, siz yıllardır bu iki kutsal mesleği başarıyla ifa etmektesiniz ve bu anlamda ben ve bütün ailem sizinle gurur duymaktayız... Dilerim ki önümüzdeki günlerde gireceğiniz seçimlerden alnınızın akıyla çıkarsınız... Ama bizler çok iyi biliyoruz ki seçim sonucu ne olursa olsun siz bizlerin kalbinde taht kurmuş çok değerli bir AĞABEYİMİZSİNİZ... Sevgiyle kalın...Gönderen: Nesrin-Seda Akyüz Pişkin
Gönderim Tarihi: 12.12.2008
Mesaj: Ailemizin en elit üyesine rektörlük yarışında başarılar diler, en derin sevgi ve saygılarımızı sunarız.Gönderen: Murat Akyüzoğlu
Gönderim Tarihi: 09.12.2008
Mesaj: Sayın Hocam, değerli Amcam... Bayramınızı en içten dileklerimle kutlar sağlık mutluluk ve esenlikler dilerim...Geç de olsa alacağım hukuk fakültesi diplomasının altında rektörümüz olarak sizin imzanızın olması mezuniyetimi daha da anlamlı kılacaktır... Bu vesileyle ailem adına seçimlerde başarılar diler sonsuz saygı ve sevgilerimi sunarım...Gönderen: Rıza Omay
Gönderim Tarihi: 07.12.2008
Mesaj: Sayın Hocam,
Rektörlük seçimlerinde başarılar dilerim. Seçim sürecinde yapabileceğimiz bir şey varsa yardıma hazırım. Sizin ve ailenizin kurban bayramını en içten dileklerimle kutlarım.


Gönderen: Hasan Alpak
Gönderim Tarihi: 05.12.2008
Mesaj: Değerli Hocam,
Kurban Bayramınınızı kutlar, aileniz, sevdiklerinizin ve sevenlerinizin ile birlikte sağlık
ve huzurla dolu daha nice bayramlar geçirmenizi dilerim.
Doç. Dr.Hasan Alpak
İ.Ü. Veteriner Fakültesi
Öğretim Üyesi


Gönderen: Yusuf Yıldırım
Gönderim Tarihi: 05.12.2008
Mesaj: Eski bir öğrenciniz, sizinle bazı cerrahi müdahalelere girebilmiş bir insan olarak fakültemiz cerrahi bölümündeki başarılarınızı inşallah rektörlükte de sürdürmenizi temenni ediyorum...Hafta sonu ve mesai saati dinlemeden çalışan çok özverili bir bilim adamı olduğunuzu bizler çok iyi bilmekteyiz.Umarım bu fırsatı üniversitemiz kaçırmaz... Sizi az da olsa tanımak isteyenlere cerrahi anfilerini ve endoskopi bölümünü ziyareti öneririm... Saygılarımla


Gönderen: Ünal Akyüz
Gönderim Tarihi: 04.12.2008
Mesaj: Çok değerli büyüğüm,
Ben Hasan Tahsin'in oğlu Ünal Akyüz. Ben, Bahçeşehir Üniversitesi Bilgisayar Yazılım Mühendisliğinde okumaktayım. Babam, her zaman sizi örnek göstererek; okumamızı, kendimizi geliştirip sizin gibi ülkesine ve milletine yararlı bir fert olmamızı tavsiye etmiştir. Biz hep sizin gittiğiniz yoldan yürümeye çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz. İstanbul Üniversitesi rektörlüğü eminim ki en çok sizin gibi dürüst ve dik duran bir şahsiyete yakışır. Rektörlük seçiminde başarılar dilerim.


Gönderen: Mükerrem Akbaş
Gönderim Tarihi: 03.12.2008
Mesaj: Sevgili hocam;
Sizi tanımaktan, geçmişte sizinle çalışmaktan gurur duyuyorum. Kişiliğiniz, çalışkanlığınız ve titizliğinizle rektörlük görevini layıkıyla yerine getireceğinize inanıyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum. Hemşire MükerremGönderen: Mustafa Kemal Akyüz
Gönderim Tarihi: 03.12.2008
Mesaj: Değerli büyüğümüz,siz bizim gurur kaynağımızsınız. Hayatta her alanda en büyük başarılar sizin olsun. Bu yarıştan galip çıkacağınızdan eminiz.Şimdiden hayırlı olsun.Saygılarımla. Hollanda'dan Mustafa KemalGönderen: Gülnur Akkaya
Gönderim Tarihi: 29.11.2008
Mesaj: Sayın Hocam,
Çalışkanlığınız, titizliğiniz, güne erken başlayarak sabah 07:00' de yaptığınız vizitleriniz sizin çok iyi bir rektör olacağınızın göstergesi. İnternet siteniz çok güzel olmuş. Sizi yürekten destekliyorum. Saygılarımla.


Gönderen: Gönül Fidan
Gönderim Tarihi: 28.11.2008
Mesaj: Merhaba Ali Hocam,
Rektörlük size çok yakışır, inşallah rektör olursanız, şirket veya dernekte çalışan personelinize de kadro imkanı sağlarsınız. Sevgiyle kalın.


Gönderen: Hakan Kaya
Gönderim Tarihi: 27.11.2008
Mesaj: Sayın Hocam, Genç araştırıcıların en büyük sorunları arasında yer alan 33/a 50/d sorunları konusunda yaklaşımınızı merak ediyoruz. Bunun yanı sıra Dr. sırasında ve sonrasında yurtdışına gidebilmek konusunda, bölüm ve anabilim dallarındaki genel yaklaşım, zaten kıt olan insan kaynaklarının öne sürülerek engellenmesidir. Yeterli kriterleri sağlayan genç akademisyenlerin yurtdışı görevlendirmelerinin Rektörlük bünyesinde yer alacak bağımsız kurumlarca gerçekleştirilmesini talep ediyoruz.
Saygılarımızla

Hakan Kaya

Prof. Dr. Ali Akyüz'den YANIT var:

Sayın Kaya,

Tüm akademisyen adaylarının 6 ay –1 sene arası yurtdışında bulunmaları eğitim konusundaki en önemli önceliklerimizdendir. Bunu sadece tıp fakülteleri için değil tüm fakülteler için düşünüyoruz. Engellemek şöyle dursun, teşvik etmek, yönlendirmek ve yardımcı olmak temel görevlerimizdendir. Bu amaçla yurt dışı üniversitelerle daha yakın temaslar kuracak ve ilgili akademisyeni, kendine uygun yer arama zahmetinden de kurtaracak, gerekli yazışmaları yürütecek bir birim kurulması da planlarımız arasındadır.

Prof. Dr. Ali Akyüz


Gönderen: Suzan-Doğan Öner
Gönderim Tarihi: 27.11.2008
Mesaj: Sevgili hocamız; insanlığa vermiş olduğunuz hizmetlerdeki ışığın, bu yarışta yolunuzu aydınlatacağına inanıyoruz... Başarılar diler; saygılarımızı sunarız...


Gönderen: Miraç Topal
Gönderim Tarihi: 24.11.2008
Mesaj: Hemşerimiz olarak ve zamanında yaptığınız hizmetleri devam ettireceğinize inandığım için can-ı gönülden sizi destekliyorum.


Gönderen: H.Cevahir Kayam
Gönderim Tarihi: 24.11.2008
Mesaj: Sayın Hocam, Öncelikle rektörlük yarışında başarılar dilerim. Gönderdiğiniz kitapçığı ve e-postalarınızı okuyorum. İzin verirseniz merkez kütüphanesi konusundaki sorunlarımızı iletmek istiyorum. Bildiğiniz gibi kütüphanemiz derleme kütüphanesi statüsündedir ve Türkiye'de basılan her kitaptan merkez kütüphanesine gelmesi gerekmektedir. Fakat Kültür Bakanlığı Derleme Müdürlüğü doğru düzgün çalışmadığı için Türkçe kitaplar gelmemekte, yasal olarak -derleme kütüphanesi olduğundan- Türkçe kitap alımı da yapılamamaktadır. Bunun kütüphanemizi ne kadar zayıflattığını tahmin edersiniz. Tıp fakültelerinin öğretim üyeleri kütüphanemizi pek kullanmadıklarından olsa gerek, rektör adayı olduklarında bu sorunun nasıl çözüleceği, kütüphanenin verimli kullanımının nasıl sağlanacağı (hala bir kitap istediğinizde en az yarım saat beklemektesiniz ve bu da zamanınızın çoğunu bekleyerek geçirmek anlamına gelmektedir), süreli yayınlara hızlı ulaşımın nasıl sağlanacağı konularına değinme gereği duymamaktadırlar. Sizin rektörlük bildirilerinizde de aynı eksiklikler söz konusudur. Özellikle sosyal bilimler/tarih alanında çalışan bizler için kütüphane vazgeçilmez kaynak işlevi görmektedir. Bildiğiniz gibi bir üniversitenin en önemli göstergesi de kütüphanesinin zenginliği ve ulaşılabilirliğidir. Bu konuda fazla uzağa gitmeye de gerek yok, Boğaziçi ve İstanbul Teknik üniversitelerinin kütüphaneleri incelendiğinde ne kadar geride olduğumuz açığa çıkacaktır. Bu konunun da dikkate alınmasını rica eder saygılar sunarım.
H. Cevahir Kayam
Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü
Öğretim Üyesi


Prof. Dr. Ali Akyüz'den YANIT var:

Sayın Kayam,

Üniversitemizin kütüphane konusundaki sorunları hepimizin malumudur. Her ne kadar son yıllarda elektronik ortamda ulaşılabilen süreli yayın sayısı belirgin olarak artmış olsa da bu durum klasik anlamda kütüphanenin ihmal edilmesi için bir gerekçe oluşturamaz. Kütüphanelerimizin geliştirilebilmesi için gereken tüm çalışmaların yapılacağını buradan duyuruyor, uyarınız için özellikle teşekkür ediyorum. Saygılarımla.

Prof. Dr. Ali Akyüz


Gönderen: Selim Acar
Gönderim Tarihi: 24.11.2008
Mesaj: Değerli Hocam, Bir Oflu olarak bu büyük yarışta sizin başarılı olmanızı canı gönülden destekliyoruz. Allah yolunuzu açık etsin.


Gönderen: Orhan Koçbıyıkoğlu
Gönderim Tarihi: 23.11.2008
Mesaj: Hocam sizi saygıyla selamlıyor, ellerinizden öpüyorum. Bu yarışta başarılar diliyorum. Allah'ın izniyle, hayırlısıyla sizin kazanmanızı gönülden isterim. Saygılarımla. Allah’a emanet olun.


Gönderen: Murat Ensar Bayalan
Gönderim Tarihi: 21.11.2008
Mesaj: Bir Oflu olarak sizi, aday değil rektör görmeyi en içten dileklerimle istiyorum. Düzce Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı öğrencisi, Oflu (Zisino) Murat Ensar Bayalan.


Gönderen: Tayyar Kutru
Gönderim Tarihi: 21.11.2008
Mesaj: Sayın Hocam, inşallah bu yarışı kazanırsınız. Şimdiden başarılarınızın devamını diliyorum... Bir Oflu öğrenciniz olarak çok gururluyuz. Saygılarımızla...
Allah yolunuzu açık etsin. Başarılar dilerim.


Gönderen: Mehmet Öztürk
Gönderim Tarihi: 20.11.2008
Mesaj: Değerli Hocam merhaba,
Of'un Sanan (Darılı) Köyü'ndenim. Mersin Büyükşehir Belediyesi'nde tekniker olarak çalışıyorum.
Bizim yani Of'tan sizin gibi değerli bir insanın çıkması beni çok sevindirdi. Daha niceleri var ancak birbirimizden haberimiz olmuyor. Yapabileceğimiz bir şey varsa söyleyin sonuna kadar destekliyorum. Saygı ve sevgilerimle.
Allah yolunuzu açık etsin. Başarılar dilerim.


Gönderen: Didem Özdemir
Gönderim Tarihi: 20.11.2008
Mesaj: Sayın Hocam,
Kendi adıma konuşmak gerekirse burada bana öğretmiş olduğumuz çalışma disiplinini, rektörlükte de bizlere en iyi şekilde aşılayacağınıza ve zaten listenin en başlarında olan üniversitemizi daha da yükseklere taşıyacağınıza inanıyorum. Personeliniz olarak size sonsuz başarılar diliyorum.


Gönderen: Arzu Sadıkoğlu
Gönderim Tarihi: 20.11.2008
Mesaj: Sayın Hocam,
İstanbul Üniversitesi son derece güzide bir kurum. Kızkardeşim okulunuz mezunlarından ve erkek kardeşim de şu anki öğrencileriniz arasında. Okulunuzdan mezun olan, aynı dönem arkadaşlarımızın iş alanlarındaki hızlı yükselişlerinin yakın takipçisiyim. İnanın, kardeşimle aynı dönemde mezun olanlar arasında tek bir kişi bile yoktur sanırım şu anda iş kariyerinde hızla ilerlemeyen. Bu başarının diğer üniversitelere de yansıtılması taraftarıyım. Rektörlük görevine geldiğinizde bu düşüncemi bir gözden geçirirseniz sevinirim. Başarılarınız, başarımızdır. Ancak diğer üniversitelerin de sizin kalite standartlarınızdaki başarıyı yakalaması için bir çalışma yapılması taraftarıyım. Saygılarımla.


Gönderen: Kevser Akgül
Gönderim Tarihi: 20.11.2008
Mesaj: Değerli Hocamız, büyüğümüz,
Bu güne kadar yapmış olduğunuz hizmetlerden dolayı sizi tebrik eder, idealinizdeki hedeflerinizde başarılar dilerim.


Gönderen: Hakan Kaya
Gönderim Tarihi: 19.11.2008
Mesaj: Değerli Hocam,
Öğretim üyesi olarak gösterdiğiniz başarı, kürsü başkanlığı sırasında ortaya koyduğunuz sorumlu ve özverili çalışmalar rektörlüğünüz döneminde yapacaklarınızın önemli işaretleridir. Temennimiz sizi o makamda görmek, bilgi ve tecrübelerinizden azami yararlanmaktır.

Gönderen: Şükrü Dilege
Gönderim Tarihi: 17.11.2008
Mesaj: Sayın Hocam,
Genel Cerrahi Anabilim Dalında yaptığınız hizmetler, Üniversitemize yapacağınıza inandığım hizmetlerinizin bir göstergesi niteliğindedir. En büyük özelliğinizin çalışkanlığınız olduğunu bilen biri olarak bu yolda başarılar dilerim.

Gönderen: Sabri Ergüney
Gönderim Tarihi: 11.11.2008
Mesaj: Üniversitemizin seçkin öğretim üyelerinin,İstanbul Üniversitesi ve Türkiye'nin aydınlık geleceği konusunda azami titizlik göstereceklerini, Üniversite'mizden bu konuda güçlü bir seçim mesajı çıkaracaklarını ümit ediyor, Ali Akyüz hocanın bu yolda da başarılı olmasını diliyorum.

Gönderen: Kutay Akpir
Gönderim Tarihi: 10.11.2008
Mesaj: Sevgili Ali, siteni çok beğendim. İtimat ve güven veren ciddi bir site. Kutlar başarılar dilerim. Sevgiler

Gönderen: Hasan Alpak
Gönderim Tarihi: 10.11.2008
Mesaj: Değerli Hocam,
Sizi bir nebze olsun tanıtan siteniz hayırlı olsun.
Özellikle son birkaç yılını epeyce sıkıntılar içinde geçiren Üniversitemizin bütün mensuplarını, hakettikleri yere getireceğinden
emin olduğumuz projelerinizin destekcisi ve uygulayıcısı olacağız.
Saygılarımla başarılar dilerim.

Gönderen: Muhittin Alabora
Gönderim Tarihi: 10.11.2008
Mesaj: Rektörlük kriterlerini sağladığı halde gerek Anabilim dalı başkanlarınca gerek bölüm başkanlarınca, gerekse dekanlık tarafından sebepsiz bir şekilde kadro atamaları bekletilen birçok akademisyenin olduğunu kendim de bu durumda olduğum için biliyorum. Eğer Rektör seçilirseniz bizim durumuzdaki kişiler hakkındaki düşünceniz ne olacaktır?

Akademisyenlik süresi içinde herhangi birinin adamı olmayanların, kadro almaları yine zor mu olacaktır?

Prof. Dr. Ali Akyüz'den YANIT var:

Sayın Alabora,

Sayın Alabora, Rektör olarak atanmam halinde ve görev sürem içinde, hiçbir akademisyen, akademik kriterler dışında kalacak kriterlerle değerlendirilmeyecek ve şartlar uygun olduğu sürece (gerekli kadroların var ve serbest olması gibi) atamaları geciktirilmeden gerçekleştirilecektir.

Kullanıma sunulan kadroların kişilere göre dağılımı ise tamamen hakkaniyet ve adalet ölçüleri içinde, hakediş sırası uyarınca yapılacaktır. Her bir arkadaşımın hakkını savunmak ilk planda rektör olarak benim görevim olacaktır. Sorunuz için teşekkür eder saygılarımı sunarım.

Prof. Dr. Ali Akyüz